Minister Kultury Bogdan Zdrojewski uhonorował nasze koleżanki Monikę Latkowską i Beatę Ciemięgę odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".  Odznaczenia wręczono podczas uroczystości Dnia Kierbedziów – Święta Bibliotekarzy i Bibliotek organizowanego przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy – Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego.
Dzień Kierbedziów jest dorocznym warszawskim wydarzeniem kulturalnym. Nazwa upamiętnia Eugenię Kierbedziową, która w 1907 r ufundowała Warszawie bibliotekę publiczną na ulicy Koszykowej. Najważniejszym celem obchodów tego święta jest promocja książki i czytelnictwa oraz integracja środowiska pracowników bibliotek.
W tym roku impreza odbyła się 18 maja w sali koncertowej Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Gospodarzem uroczystości był Dyrektor Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy dr Michał Strąk, a patronat objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom, życzymy dalszych sukcesów w pracy, której oddają tyle serca.


Monika Latkowska (w środku) i Małgosia Markowska z Biblioteki w Garbatce Letnisko (z lewej)                          w oczekiwaniu na odznaczenie


A teraz nasza kolej na gratulacje i wyrazy uznania


Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uhonorowanych odznaką "Zasłużony dla Kultury Polakiej"


Oto kolejni nagrodzeni, Nagrodę Kierbedziów otrzymała m.in. Anna Skubisz dyr. Biblioteki Miejskiej im. Załuskich w Radomiu (trzecia z lewej)


A teraz nagrodę - tygodniowy pobyt w USA odbiera nasz czytelnik, uczestnik konkursu LIBROS LEGE - Igor Socha z Kozienic


Gratulacje i życzenia gospodarza uroczystości dr. Michała Strąka i wspaniały koncert dedykowany wszystkim bibliotekarzom w dniu ich święta.

Dziękujemy kierownictwu Biblioteki Wojewódzkiej za wszystko co robi dla integracji mazowieckich bibliotekarzy, oraz dla uznania naszej pracy.

E.S.