Dyskusyjny Klub Książki serdecznie zaprasza na rozmowę o książce Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Beksińscy. Portret podwójny”. Spotkanie odbędzie się 20 maja 2016 r. o godz. 17.00 w siedzibie Biblioteki ul. Jana Kochanowskiego 22.

 

maj 2016

 

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

 

źródło:http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204802/beksinscy-portret-podwojny