Dyskusyjny Klub Książki serdecznie zaprasza na rozmowę o książce Amandy Prowse pt. „Zła kobieta”, dnia7 kwietnia 2017 r., o godz. 17.00 w siedzibie Biblioteki Głównej (ul. Jana Kochanowskiego 22).

 

 

DKK zla kobieta kwiecien 2017

 

Przemoc wobec kobiet to niestety wciąż spotykane zjawisko w każdej części świata. Mimo że wymiar sprawiedliwości stara się skutecznie sądzić mężczyzn, podnoszących rękę na kobiety, relacje oparte na przemocy wciąż są obecne w naszych domach. I wcale nie dotyczą rodzin z marginesu społecznego. Zjawisko to świetnie opisuje powieść „Zła kobieta” Amandy Prowse. Brytyjska pisarka, znana za sprawą powieści „Poppy Day”, zaproponowała nam trudną, bolesną historię kobiety doświadczającej brutalnej przemocy ze strony męża. Akcja książki dzieje się w niewielkim angielskim miasteczku. Mąż Kathryn jest dyrektorem szacownej szkoły o bogatych tradycjach naukowych i edukacyjnych. Natomiast Kathryn to kobieta, która swój wolny czas, pasje i zainteresowania poświęciła opiece nad domowym ogniskiem (Kathryn i Mark mają dwójkę dorastających dzieci – chłopca i dziewczynkę). Rodzinę Brookerów poznajemy w traumatycznej sytuacji: powieść zaczyna się bowiem od sceny, w której Kathryn morduje swojego męża.

Książka Amandy Prowse nie należy do przyjemnych lektur. Znajdziemy w niej wiele bolesnych scen przemocy, psychicznego znęcania się i manipulacji. Mimo wszystko warto tę powieść przeczytać do końca, by zrozumieć mechanizm zła, jakie może narodzić się między dwojgiem ludzi. „Zła kobieta” to doskonała powieść i czytelne ostrzeżenie!

 

źródło: http://kafeteria.pl/kultura/zla-kobieta-amanda-prowse-a_7137