Filia nr 3 BPGK w Stanisławicach bierze udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest on obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku DBI przypadał we wtorek 9 lutego, ale obchody mają trwać cały luty i marzec.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

 

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu Filia nr 3 w Stanisławicach zaprasza do obejrzenia na profilu Facebookowym (https://www.facebook.com/bibliotekastanislawice) 6 krótkich filmów z cyklu „Przygody Plika i Foldera w sieci”. Plik i Folder to bohaterowie projektu, który jest wynikiem współpracy NASK z Grupą Artystyczną Zygzaki. Te dwie fikcyjne postaci wprowadzają dzieci w wirtualny świat, uczą podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Materiały edukacyjne adresowane są dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej.

Zapraszamy również do Biblioteki po zeszyt z tematycznymi ćwiczeniami i łamigłówkami oraz inne atrakcje.

 

Więcej na temat akcji: https://www.saferinternet.pl/