logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

      Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich kochanych Babć i Dziadków. W sobotę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka.
      Dzień Babci rozpowszechnił się w Polsce już pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Ktoś słusznie spostrzegł, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80. w kalendarzu świąt obok Dnia Babci pojawił się Dzień Dziadka. Dziadkowie mogą zwykle tego dnia liczyć na drobne upominki, kwiaty, a przede wszystkim piękne laurki – niekiedy ręcznie wykonane przez wnuki.
      Dziadkowie to nieoceniona pomoc przy wychowywaniu wnuków,bez nich współcześnie nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina.
      Tradycyjnie sędziwy wiek kojarzony jest również z mądrością życiową dziadków. Mimo to uważa się, że zbyt często rozpieszczają swoje wnuki, przynosząc łakocie i starając się im dogodzić z każdej strony.
      Z myślą o kochanych dziadkach w piątek 13 stycznia w Filii nr 3 w Stanisławicach odbyły się zajęcia plastyczno-manualne. Tego dnia powstały piękne, wyjątkowe i niepowtarzalne kartki-laurki, którymi z pewnością zachwycą się dziadkowie w chwili ich otrzymania od swoich kochanych wnuków.

A.P.

 

dzien babci 2017

 

zdjecie0000...
zdjecie00007 zdjecie00007
zdjecie0000...
zdjecie00002 zdjecie00002
zdjecie0000...
zdjecie00004 zdjecie00004

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button