Wakacje już za nami. W tym roku w Filii Nr 3 Stanisławicach postawiono na “oswojenie” dzieci z biblioteką poprzez zachęcanie je do coraz to częstszego jej odwiedzania. W tym celu zorganizowano warsztaty : Bransoletkowe szaleństwo, Zakładki, zakładeczki, Żywe kolorowanki, Cudeńka z papieru.
          Bransoletkowe szaleństwo to zajęcia na których dzieci wykonywały za pomocą kolorowych nici piękne kolorowe bransoletki.

          Zakładki zakładeczki miały na celu uwrażliwić dzieci aby szanowały książki. Za pomocą brokatu, perełek i innych ozdobników czytelnicy tworzyli swoje osobiste zakładki.
          Żywe kolorowanki to zajęcia na których wykorzystano nową technologię. Za pomocą odpowiedniej aplikacji zgranej na tablet najmłodsi mogli obserwować poruszające się zwierzątka, wcześniej pokolorowane przez dzieci.
          Cudeńka z papieru to nic innego jak Origami czyli artystyczne składanie papieru.
          Ponadto odwiedzający bibliotekę młodzi czytelnicy mogli wykorzystać gry planszowe znajdujące sią w placówce oraz stanowiska komputerowe. Najwięcej zabawy było podczas gry Tańczące jajeczka. Śmiech i ruch towarzyszący tej grze burzył wizerunek biblioteki cichej i poważnej. I o to właśnie chodzi, aby dzieci postrzegały bibliotekę jako przyjazną instytucję z pozytywnym wizerunkiem bibliotekarza.

E.S.

 

wakacje 2019