logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

„7-lecie Niteczki”


      Klub Miłośników Robótek Ręcznych „Niteczka” powstał w kwietniu 2010 r. w siedzibie Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice. Z okazji 7-lecia swojej działalności, 4 sierpnia w sali na rogu Centrum Kulturalno - Artystycznego w Kozienicach zorganizowano wystawę rękodzieła.

      Uroczystego otwarcia dokonała Agnieszka Bieńkowska z Kozienickiego Domu Kultury. O historii opowiedziały: prezes Klubu Władysława Barbara Drachal i pracownik Filii nr 1 Barbara Arendarska.
      Obecnie Klub liczy 16 członków. Podczas cotygodniowych zajęć pasjonaci wszelkich robótek ręcznych miło spędzają czas oraz dzielą się swoimi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami. Panie spotykają się także, tak po prostu, żeby porozmawiać, po babsku; ten Klub to grupa przyjaciół ze wspólnymi pasjami. Wykorzystują stare, przekazywane od pokoleń i nowoczesne techniki, często zawierające motywy typowe dla naszego regionu. Podczas wystaw, plenerów i festynów prezentują kwiaty i palmy z bibuły, haftowane serwety, obrazy, pisanki i bombki, kartki okolicznościowe, koszyki z wikliny papierowej i przedmioty codziennego użytku ozdobione: qullingiem, decoupagem i wełną czesankową.
      Prace pań z Klubu w ciągu tych 7 lat działalności można było podziwiać na wielu wystawach: Filia nr 1 BPGK 2010 r.; Filia nr 1 BPGK 2012 r.; Magnuszew 2012 r. ; BPGK 2013 r.; Centrum Myśli Jana Pawła II w Kozienicach 2014 r.; Magnuszew 2015 r.
      Panie biorą również udział w licznych imprezach na terenie miasta i poza jego granicami. 
Klubowiczki chętnie biorą udział w warsztatach organizowanych przez: Lokalną Grupę Działania „Puszcza Kozienicka” (warsztaty z filcu i warsztaty robienia biżuterii, decoupage, warsztaty z bibuły: malwy i hortensje), Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice (warsztaty z rogożyny: baranki i gwiazdki), Muzeum Regionalne im. Tomasza Mikockiego (warsztaty wykonywania sopelków i pająków ze słomy, warsztaty wykonywania pisanek metodą batiku, warsztaty robienia światów i aniołków z opłatka). Od 2015 roku w Filii nr 1 BPGK odbywają się cykliczne zajęcia pod nazwą „Niteczka - dzieciom”, prowadzone przez Klubowiczki, które są skierowane dla dzieci i młodzieży. Dają możliwość poznawania różnych technik artystycznego tworzenia prawdziwych dział sztuki oraz wzmacniają międzypokoleniowe więzi poprzez wspólne spędzanie czasu seniorów i dzieci. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 15.00 w siedzibie Filii nr 1 BPGK przy ulicy M. Kopernika 8/14.
       Wystawę rękodzieła w Centrum Kulturalno – Artystycznym można oglądać do końca września 2017 r.

 

 

 

Niteczka wystawa CKA2017

 

 

zdjecie0000...
zdjecie00003 zdjecie00003
zdjecie0000...
zdjecie00004 zdjecie00004
zdjecie0000...
zdjecie00001 zdjecie00001
zdjecie0000...
zdjecie00002 zdjecie00002

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button