logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

Ferie 2018 w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Kozienicach


Tegoroczne ferie w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Kozienicach przebiegły pod hasłem „Nie trać werwy, bawić można się bez przerwy”. Rozpoczęły się pogadanką o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Przypomniano dzieciom o prawidłowych zachowaniach na drodze, o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami, a także o zagrożeniach mogących spotkać najmłodszych pozostawionych samych w domu. Słuchacze dowiedzieli się między innymi o metodach, jakie wykorzystują sprawcy, by okraść zbyt często ufnych i łatwowiernych ludzi.

Dalsza część zajęć upłynęła pod hasłem przygotowań do Dnia Babci i Dziadka. Wykonano kolorowe laurki ozdobione kwiatkami. Wszystkie dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem, w swoje działania wkładały dużo serca. W efekcie powstały niepowtarzalne, kolorowe prace. Laurki oraz serdeczne życzenia na pewno uszczęśliwią wszystkich obdarowanych. I na koniec zajęć dzieci wzięły udział w bibliotecznych kalamburach. Uczestnicy odgadywali hasła za pomocą rysunku na tablicy suchościeralnej. Hasłem przewodnim zabawy byli bohaterowie bajek i książek dziecięcych. Milusińscy po zajęciach wychodzili z zadowolonymi minami i kompletem wykonanych prac. Widać, że bardzo im się podobało.
„Kreatywnie w bibliotece” upłynął kolejny dzień. Podjęliśmy się wykonania zwierząt z drewnianych spinaczy. W ruch poszły nożyczki, karton i wełenka. Wystarczyło tylko trochę kreatywności, mała podpowiedź internetowa i pomysł na stworzenie czegoś z niczego! Powstałe tego dnia zebry, żyrafy i rekiny cieszą oczy i udowadniają jak niewiele trzeba, by wykonać ciekawą pracę plastyczną. Figurki te mogą posłużyć za kukiełki do domowego teatrzyku. Wymyślenie dla nich imion oraz opowiadanie ich przygód rozwija kreatywność językową i wyobraźnię dziecka. W drugiej części spotkania w bibliotece dzieci dobrze się bawiły odpowiadając na pytania i zagadki.
W zorganizowanym przez bibliotekę Turnieju Gier planszowych startujący zawodnicy zmierzyli się między innymi w grach: Dobble, Warcaby, Szachy, Grzybobranie, Prawda czy Fałsz. Rozgrywki były bardzo zażarte i dzieciaki wykazały się dużym zaangażowaniem i świetnie się przy tym bawiły. W dobie rozrywek, jakie oferuje komputer i Internet, gry planszowe zaczynają wracać do łask. To one poprawiają refleks i koncentrację, oddziałują na koncentrację i wzmacniają pamięć, a przede wszystkim gwarantują wspaniałą i emocjonującą zabawę.
Kiedy już emocje opadły, wręczyliśmy nagrody zwycięzcom i rozpoczęliśmy głośne czytanie książki M. Widmark i H. Willis „Tajemnice szafranu. Wspólnie przeżywaliśmy przygody Lassego i Mai, którzy prowadzą małe biuro detektywistyczne.

W czwartek 25 stycznia 2018 roku spotkaliśmy się po raz ostatni na zajęciach w ramach tegorocznych ferii zimowych w bibliotece.
Tym razem podczas spotkania odbyły się warsztaty pt. „Poznajemy bezpieczny Internet”. Głównym celem było zapoznanie dzieci z możliwościami, jakie daje dostęp do sieci, ale przypomniały również o zagrożeniach z niego płynących. Podczas zajęć uczestnicy poznali m.in. zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dowiedzieli się, jak zachować się w trudnych sytuacjach i kogo i nich informować. Dzieciaki poznały również adresy bezpiecznych stron internetowych jak: www.sieciaki.pl oraz www.321.internet.pl. Zajęcia przypomniały o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu, a także uczyliśmy się przeciwdziałania cyberprzemocy. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy plakat pod hasłem „Bezpieczny Internet”. Na pamiątkę naszych spotkań wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami: długopisami i zakładkami do książek a także balonikami.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za mile spędzony czas podczas dwóch tygodni ferii zimowych.
Życzymy bezpiecznego powrotu do szkoły i zapraszamy do naszej biblioteki.

 

 

 

 

ferie 2018

 

zdjecie0000...
zdjecie00007 zdjecie00007
zdjecie0000...
zdjecie00004 zdjecie00004
zdjecie0000...
zdjecie00008 zdjecie00008
zdjecie0000...
zdjecie00005 zdjecie00005
zdjecie0000...
zdjecie00001 zdjecie00001
zdjecie0000...
zdjecie00009 zdjecie00009
zdjecie0000...
zdjecie00002 zdjecie00002
zdjecie0000...
zdjecie00006 zdjecie00006
zdjecie0000...
zdjecie00003 zdjecie00003

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button