logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI


          Z założenia przez tydzień, a w rzeczywistości przez cały miesiąc w naszej bibliotece odbyło się dużo spotkań skierowanych do szerokiej grupy odbiorców.
          Rozpoczęliśmy od pogawędki z leśniczym z Nadleśnictwa Kozienice - Panem Krzysztof Koziczem - który spotkał się z pięciolatkami z grupy przedszkolnej PSP nr 3 w Kozienicach. Głównym tematem było zapoznanie przedszkolaków z pracą leśnika oraz uzyskanie wiadomości na temat zwierząt i roślin, które możemy spotkać w Puszczy Kozienickiej.
          Kolejne lekcje dla maluchów były pn.: „Spotkanie z książką w bibliotece”, „Integracja”, „Pierwsza wizyta w bibliotece”, „Poznajemy pracę strażaka” i „Afryka dzika”. Były śpiewy, tańce, wspólne czytanie, zagadki, filmy i mnóstwo zabawy.
           15 maja natomiast dorośli użytkownicy mogli przeżyć niezapomniane chwile podczas wieczorku poezji „Imieniny Babci Zosi”, gdzie odbyła się promocja najnowszego tomiku poezji „Złote Ziarna” Zofii Kucharskiej.
          W sobotę 18 maja 2019 r. na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się XV Festyn Rodzinny Trójki. Filia nr 1 wraz z Klubem Miłośników Robótek Ręcznych „Niteczka” również po raz kolejny w nim uczestniczyła z kiermaszem taniej książki.

          Dzięki naszym użytkownikom, czytelnikom i zaproszonym gościom był to owocny i obfitujący w radosne chwile Tydzień Bibliotek 2019.

 

tydzien bibliotek 2019

 

 

 

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button