logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

          „Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy PKN ORLEN dla społeczności lokalnych. W ciągu trzech dotychczasowych edycji spółka na wsparcie lokalnych inicjatyw przeznaczyła łącznie ponad 7 mln zł. Pomoc trafiła do blisko 900 organizacji.​ ” W tym roku do programu wpłynęło blisko 3000 wniosków.
          Kochani mamy dla Was wspaniałą wiadomość, Filia Nr 1 na Osiedlu Energetyki znalazła się w gronie 300 zwycięzców i uzyskała dofinansowanie na realizację zgłoszonego przez siebie projektu.

           Projekt Filii Nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice "Nitką połączeni - warsztaty łączące tradycję i nowoczesność" sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN w III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” skierowywany jest do lokalnej grupy dzieci, młodzieży i seniorów, ze szczególnym uwzględnieniem członków Klubu Miłośników Robótek Ręcznych "Niteczka". Klub w tym roku obchodzi jubileusz 10 lat działalności, będzie to idealna okazja do przedstawienia dotychczasowych działań młodszym odbiorcom.
          Warsztaty, są ukierunkowane na wymianę doświadczeń i przekazywanie sobie wzajemnie wiedzy.
          Zajęcia z haftu (dwa spotkania): będą polegały na połączenia tradycyjnego haftu krzyżykowego z nowoczesną aplikacją.

          Zajęcia z projektowania ekotoreb (dwa spotkania): na lnianych torbach, przy pomocy tradycyjnych i nowoczesnych metod poznanych na wcześniejszych warsztatach, seniorzy i dzieci ozdobią torby specjalnymi farbami, haftem i materiałem transferowym.
          Zajęcia z papieroplastyki (dwa spotkania): wykonamy eko organizer na biurko.
          Zajęcia z eko kolażu artystycznego (dwa spotkania): podczas zajęć przy użyciu aplikacji na tabletach zaprojektowane i wykonane zostaną kolaże artystyczne, będą ozdobą biblioteki.
           Finał projektu: zwieńczeniem warsztatów będzie wystawa prac uczestników biorących udział w projekcie.
           Rozpoczęcie projektu w Filii Nr 1 planowane jest na październik 2020 roku.

 

 

Fundacja Orlen logo

 

 

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button