Zarządzeniem z dnia 6 listopada 1985 roku została utworzona Filia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą na Osiedlu Energetyki. Początkowo miała siedzibę przy ul. Żeromskiego, jednak w związku z potrzebą rozszerzenia usług placówki, po dwóch latach Filii przydzielono lokal użytkowy przy ul. Kopernika 8 o powierzchni 150 m², w którym znajduje się do dziś.
      Obecnie w bibliotece są wyodrębnione: wypożyczalnia dla dorosłych, czytelnia, oddział dla dzieci, pracownia komputerowa IKONK@ i kącik zabaw Kubusia Puchatka. Od 10 lat prężnie działa także Klub Miłośników Robótek Ręcznych "Niteczka".

      Niestety ze względu na pandemię koronawirusa, świętowanie ograniczało się w dużej mierze do przekazu on-line. Poprosiliśmy naszych Czytelników i Użytkowników o wypowiedzi na temat naszej działalności. Po zmontowaniu, powstał wzruszający pamiątkowy film.

      Na naszych najmłodszych Czytelników, na tarasie biblioteki czekały dwie foto ścianki - Kubuś i Przyjaciele, z którymi można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z okazji jubileuszu a także darmowe losy niespodzianki. Dla dorosłych, którzy przyszli wypożyczyć książki, czekały słodkie upominki.

      Przeglądając archiwum, przygotowaliśmy na profilu FB https://www.facebook.com/profile.php?id=100011952512512 relację fotograficzną - Bibliotekarz z "przymrużeniem oka". Praca w Bibliotece jest naszą pasją i daje nam ogromną satysfakcję. Uwielbiamy spotkania z Czytelnikami, rozmowy o książkach i nie tylko, odwiedziny przedszkolaków, uczniów, spotkania w "Niteczce", warsztaty, wystawy, wieczorki...

Dziękujemy bardzo za wszystkie dowody sympatii, miłe słowa, życzenia, za ciągłą motywację do rozwoju i podejmowania nowych wyzwań.

W tym trudnym czasie pandemii brakuje nam bardzo bezpośrednich spotkań, dziękujemy Wam za zrozumienie i za to, że jesteście.

 

M.O., B. P. (2020)

 

 

35 lat Filii nr 1