Skąd bierze się olej palmowy i jakie są globalne skutki spożywania produktów, których jest składnikiem? Jak kawa pokonała drogę z Afryki do Ameryki Południowej? Dlaczego uważa się, że głównym pożywieniem większości ludzi na świecie jest ryż? Na te i inne pytania o pochodzeniu i wędrówce roślin, takich jak kukurydza, pomidory, ziemniaki, kapusta, len, owoce cytrusowe, ryż, herbata, kawa, kakaowiec, palma olejowa i pszenica, będziemy odpowiadać na spotkaniach, które odbędą się w Bibliotece w Nowej Wsi w październiku i listopadzie 2017 roku.
      Pierwsze z nich, dla klasy III Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, odbędzie się 23 października. Kolejne, dla klas IV i V – 30 października. Na 26 listopada (niedziela, godzina 16.00) zaplanowane zostało wydarzenie otwarte – pokaz parzenia herbaty i opowieść o Chinach, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
      Spotkania te zostaną zorganizowane w ramach projektu "Wędrówki szlakiem roślin" współfinansowanego w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Partnerami projektu, oprócz Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice są również: Gminne Biblioteki Publiczne: w Brochowie, Grodzisku Mazowieckim, Raszynie, Komorowie, Olszance ( Filia Próchenki) oraz Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn, Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno.  

 

 

wedrowki szlakiem roslin 1