logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

 

      "Potęga poMocy" to projekt grantowy Fundacji Enea. Ma on służyć propagowaniu idei prospołecznych, integracji i wspieraniu realizacji projektów o zasięgu i znaczeniu lokalnym.
       We współpracy z wolontariuszami - pracownikami Elektrowni Kozienice - biblioteka złożyła wniosek do Fundacji i otrzymała wsparcie na realizację inicjatywy "203/100 czyli 203 lata Nowej Wsi na 100 lat niepodległości".
      Najważniejsze punkty inicjatywy to: przeprowadzenia lekcji bibliotecznej dla dzieci, wydania albumu z fotografiami Nowej Wsi oraz zorganizowania wystawy plenerowej.
      Celem tego projektu jest aktywizacja i integracja mieszkańców, pogłębienie wiedzy o historii miejscowości w powiązaniu z losami narodowymi, rozwinięcie i wzmocnienie poczucia tożsamości społecznej, wzbudzenie wśród młodzieży zainteresowania historią lokalną oraz upowszechnianie wiedzy i intergracja międzypokoleniowa.

     W projekcie przeplatają się trzy główne wątki. Pierwszy to 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Drugi - wpływ, jaki wywarła na miejscowość i życie mieszkańców budowa Elektrowni Kozienice. Trzeci wątek dotyczy samej Nowej Wsi, jej historii i zmian, jakie zaszły w tutaj na przestrzeni lat.
       Czas trwania inicjatywy, to cztery miesiące: od poczatku lipca do końca października. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy odbędą się zajęcia z dziećmi, oraz prace związane z przygotowaniem wystawy i albumu. Po ich zakończeniu, do końca października będzie można oglądać wystawę na zewnątrz biblioteki, później zostanie ona przeniesiona do biblioteki. Albumy będą dostępne w Bibliotece Głównej, filiach BPGK oraz bibliotekach powiatowych.
      O postępach w realizacji projektu będziemy informować przede wszystkim na Facebooku i na stronie biblioteki.

 

enea potega pomocy 2018

 

 

 

 

 

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button