pasje tworzenia plakat2016

 

 

     Biblioteka to już nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książkę. To miejsce wielu, różnorodnych działań na rzecz lokalnego środowiska. Mamy w niej możliwość dostępu do nowych technologii, wzmacniających cyfrowe kompetencje użytkowników oraz przestrzeń do wspólnych działań.
      W Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice w Ryczywole, w ramach programu społecznego Pracownie Orange od 2012r. działa multimedialna świetlica. Już dziś możemy się pochwalić kolejnym pozyskanym grantem z Fundacji Orange, na kwotę 3 000 zł., tym razem na wielopokoleniowe warsztaty artystyczne.
      Głównym celem projektu jest integracja i aktywizacja mieszkańców Ryczywołu i okolic poprzez wspólne zaangażowanie w działania artystyczno - twórcze oraz wdrażanie innowacyjnych projektów wykorzystujących internet i nowe technologie komunikacyjne.
     Projekt rozpoczyna się w grudniu i potrwa do lutego 2017. Poprzez organizację warsztatów z zastosowaniem nowatorskich technik, takich jak: cardmaking (z wykorzystaniem maszynki tnąco- wytłaczającej big shot sizzix), embossing (na gorąco i na zimno), quilling, bigowanie oraz warsztaty z wykorzystaniem foamiranu, uczestnicy projektu zdobędą umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi. Niniejszy projekt jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rękodziełem, projektowaniem przedmiotów codziennego użytku, ozdób, tworzeniem niepowtarzalnych prezentów. Umożliwia poznanie nowatorskich form artystycznych, sięgnięcie do różnorodnych metod zdobniczych. Warsztaty, podczas których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, stanowić będzie doskonałą okazję do integracji środowiska, nawiązania międzypokoleniowego dialogu.
     Realizacja projektu obejmuje okres ferii zimowych, który jest doskonałą okazją dla dzieci i młodzieży do zdobywania nowych umiejętności, rozwijania zainteresowań i pasji. Dzięki uczestnictwu w projekcie mogą kreatywnie spędzić ten wolny od nauki czas.
     Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnego rozwijania swoich pasji!
     Czekamy w Bibliotece!

B.B.