logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

      Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze i najradośniejsze święta w roku. Poprzedza je czas przygotowania - Adwent - czyli okres czterech przedświątecznych niedziel. Z tymi świętami wiąże się też bogata obrzędowość.
      Jak co roku przed świętami, w Bibliotece Publicznej w Ryczywole, odbyły się spotkania i warsztaty plastyczne z dziećmi. Tematem spotkań były rozmowy na temat tradycji bożonarodzeniowej. Chociaż wiele zmieniło się w zwyczajach na przestrzeni kilkudziesięciu lat kiedy to my byliśmy dziećmi, to święta zawsze kojarzą się ze śniegiem, z choinką i jej ozdabianiem, tradycyjnym zestawem postnych potraw, dzieleniem się opłatkiem, prezentami pod choinką jak również ze śpiewaniem kolęd i słuchaniem opowieści starszych ludzi o niezwykłych wydarzeniach nocy wigilijnej. Dzieci chętne dzieliły się swoimi przeżyciami związanymi z przygotowaniami do świąt oraz różnymi formami spędzania tego wolnego czasu.
      Podczas warsztatów plastycznych, posługując się swoją wyobraźnią, uczestnicy tworzyli kreatywne i niepowtarzalne bombki ze sznurka, ozdoby świąteczne oraz stroiki. Dzieci zabierały swoje dzieła do domu, aby go przystroić niepowtarzalną ozdobą.
      Bibliotekę odwiedził również Święty Mikołaj, który ukrył w niej wiele skarpet z upominkami. Wszystkie dzieci, które odwiedzały bibliotekę, mogły wziąć udział w poszukiwaniach tych skarbów. Zabawa ta wymagała spostrzegawczości i sprytu. Było też dużo zabawy i uśmiechów.
      Okres przygotowań przedświątecznych minął niepostrzeżenie szybko, tak jak i święta. Zaczęliśmy właśnie karnawał, w którym to jest czas na zabawę i dobrą lekturę. Zapraszamy wszystkich do Biblioteki w Ryczywole. Znajdziecie tu zapewne i jedno i drugie.

 

B.B.

 

bozenarodzenie 2016 warsztaty

 

img_3
img_3 img_3
img_6
img_6 img_6
img_13
img_13 img_13
img_4
img_4 img_4
img_11
img_11 img_11
img_17
img_17 img_17
img_14
img_14 img_14
img_20
img_20 img_20
img_9
img_9 img_9
img_16
img_16 img_16
img_12
img_12 img_12
img_19
img_19 img_19
img_18
img_18 img_18
img_2
img_2 img_2
img_7
img_7 img_7
img_1
img_1 img_1
img_15
img_15 img_15
img_10
img_10 img_10
img_5
img_5 img_5

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button