W dzisiejszej rzeczywistości wymagania czytelników rosną, w związku z tym zmienia się rola i funkcja biblioteki. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, podejmujemy zadania, które pozwalają stworzyć w środowisku lokalnym wizerunek biblioteki otwartej na potrzeby dzieci. Celom tym służy między innymi impreza czytelnicza, inna niż wszystkie, zorganizowana pod hasłem „Noc w bibliotece” .
      Mając na uwadze charakter imprezy oraz nietypowe godziny jej trwania, przygotowane zostały zgody dla rodziców, które były niezbędnym elementem uczestnictwa w zabawie. Wydarzenie miało miejsce 13 lipca, w godzinach 20.00- 08.00. Dzieciaki wstawiły się punktualnie. Rozpoczęliśmy od wspólnego ustalenia zasad obowiązujących podczas nocy. Następnie przeszliśmy do zabaw integracyjnych, aby zachęcić uczestników do czynnego udziału w spotkaniu.
     Formuła detektywistycznej nocy przypadła dzieciom do gustu. Rozwiązując przygotowane zagadki detektywistyczne, tropiąc poszukiwanych przestępców, układając >czarne historie< zgłębiali tajniki pracy detektywa. Satysfakcję i frajdę sprawiało im ocalenie miasta poprzez eliminowanie przestepców, w grze towarzyskiej „Mafia”. Po intelektualnych zmaganiach, wzbogaceni o pewne doświadczenia z zakresu kryminalistyki, o północy przyszedł czas na pyszny posiłek. Z pełnymi brzuchami, już do samego rana, wszyscy poczuli się jak w kinie, podczas maratonu filmowego.
      Całonocna impreza minęła niespodziewanie szybko. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte, choć niewyspane, deklarowały przybycie na kolejną Noc w Bibliotece, na którą zapraszamy już w sierpniu.

B.B.

 

 

noc w bibliotece lipiec 2017