logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

 

      W dzisiejszej rzeczywistości wymagania czytelników rosną, w związku z tym zmienia się rola i funkcja biblioteki.       Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, podejmujemy działania, które pozwalają stworzyć w środowisku lokalnym wizerunek biblioteki otwartej na potrzeby mieszkańców. W okresie odpoczynku letniego Filia nr 6 BPGK w Ryczywole organizuje dzieciom i młodzieży atrakcyjne zajęcia.
      Wakacje rozpoczęły się od niezwykle ekscytującej, dwudniowej rywalizacji w Fifa 17. Do turnieju zakwalifikowało się 16 zawodników, którzy podczas losowania trafili do 4 grup. Pierwszy dzień przebiegł pod znakiem eliminacji grupowych. Drugi- to już faza pucharowa. Z grupy awansowało po dwóch zawodników. Kolejne mecze eliminowały przegranych z dalszej gry o miejsca medalowe. Jak w prawdziwym turnieju była zacięta rywalizacja, emocje, doping oraz cheerleaderki. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i upominki, a dla zwycięzców podium i nagrody.
      Na liście priorytetów edukacyjnych Biblioteka umieściła naukę programowania. Dzięki grze Scottie Go!, łączącej aplikację mobilną z planszówką, najmłodsi opanowują jego podstawy. Kolejnym krokiem edukacji programowania jest kodowanie robotów Finch w języku Scratch, w ramach programu „Link do przyszłości”.
      Kolejnym, niezwykłym wydarzeniem w lipcu była „Noc w Bibliotece”, która rozpoczęła się od wspólnego ustalenia zasad obowiązujących podczas imprezy. Następnie wszyscy świetnie bawili się podczas zabaw integracyjnych. Formuła detektywistycznej nocy przypadła dzieciom do gustu. Rozwiązując przygotowane zagadki detektywistyczne, tropiąc poszukiwanych przestępców, układając >czarne historie< zgłębiali tajniki pracy detektywa. Satysfakcję i frajdę sprawiało im ocalenie miasta poprzez eliminowanie przestępców, w grze towarzyskiej „Mafia”. Po intelektualnych zmaganiach, wzbogaceni o pewne doświadczenia z zakresu kryminalistyki, o północy przyszedł czas na pyszny posiłek. Z pełnymi brzuchami, już do samego rana, wszyscy poczuli się jak w kinie, podczas maratonu filmowego.
      Biblioteka w Ryczywole dysponuje również wieloma grami planszowymi i edukacyjnymi, które mają niezwykłe powodzenie wśród najmłodszych użytkowników.
      Wakacje wciąż trwają, a Biblioteka oferuje ciekawe i kreatywne spędzenie wolnego czasu. Zapraszamy!

 

B.B.

 

 

Wakacje w Ryczywole cz1 2017

 

 

 

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button