logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

Mediateka poleca…czyli edukacja poprzez zabawę!

Najnowsze technologie w postaci tabletów i smartphonów, w obecnych czasach towarzyszą nam na każdym kroku. Dzieci i młodzież od najmłodszych lat korzystają ze wspomnianych wyżej urządzeń, dlatego właśnie pragniemy zaprezentować niezwykle ciekawą i przydatną aplikację, która poprzez zabawę pozwoli najmłodszym zmierzyć się i zgłębić podstawy świata matematyki.
Aplikacja nosi nazwę Monstrous Math, ma ona ułatwić poznawanie najprostszych działań matematycznych i pokazać, że nie ma w nich nic strasznego. Nazwa „Potworna Matematyka” nawiązuje do głównego bohatera Monstrous Math, który wbrew pozorom jest miłym i sympatycznym potworkiem, którego należy po prostu nakarmić.

Aplikacja jest niezwykle przyjazna i prosta w obsłudze. Wystarczy, że w menu głównym wskażemy, które z typów zadań chcemy poćwiczyć i wybierzemy jeden z 12 poziomów. Zadaniem najmłodszych jest przeciągnięcie owocu z właściwym wynikiem do ust potworka, aby go nakarmić. Jeśli wybór będzie właściwy, potworek uniesie kciuk, a po prawej stronie ekranu ujrzymy informację o postępie. Wraz z kolejnymi poziomami, trudność działań wzrasta. Bez problemu możemy jednak powrócić do odblokowanych poziomów, by ponownie przećwiczyć jeden z nich. W ,,Potwornej Matematyce’’ nie ma miejsca na stres i presję czasową, użytkownik może rozwiązywać zadanie przez dowolną ilość czasu.
Grze nie towarzyszą żadne reklamy, jest tylko matematyka, wraz z przyjaznymi dla oka animacjami i efektami dźwiękowymi. Dlatego grę można śmiało polecić jako świetną propozycję edukacyjno – rozrywkową dla najmłodszych.

 

potworna matematyka

 

 

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button