logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

Mediateka poleca - "Było sobie życie"

 

 

mediateka poleca 1

 

 

Hasło „Było sobie życie” wywołuje u większości ludzi ogromny uśmiech i wspomnienie z dzieciństwa, gdy biegło się co tchu po szkole do domu, by nie przegapić kolejnego odcinka kreskówki z serii „Było sobie...”. Co ciekawe, z ogromnym sentymentem już kilka pokoleń wspomina tę wspaniałą serię kultowych kreskówek edukacyjnych stworzonych przez Alberta Barille, które mają już 30 lat!

Było sobie życie” zwraca uwagę na istotne zagadnienia związane z organizmem człowieka. Dla wielu z nas, serial był pierwszym kontaktem z nauką, biologią oraz tajemnicami ludzkiego ciała ale również z budzącymi ogromną sympatię bohaterami serialu. Wraz z Mistrzem, kapitanem Piotrem, Hemo, Globinką i Wredniakiem, wielu z nas wyruszało popołudniami w niezwykłą podróż po ludzkim organizmie. Dla wielu z nas „Było sobie życie” jest wciąż żywym wspomnieniem odkrycia sekretów ludzkiego organizmu, w którym komórki, mikroby, minerały i białe krwinki stają żyjącymi istotami, które wprowadzają nas w tajniki wiedzy encyklopedycznej.

Choć nie każdy z nas stał się lekarzem lub naukowcem, dowodem na ogromny wpływ, jaki wywarły filmy Alberta Barille na kilka pokoleń, znajdują się w jednym z paryskich mieszkań. To szafa pełna listów od nauczycieli, profesorów, lekarzy i wykładowców - zaadresowanych do twórcy filmów. Autorzy listów dziękują Albertowi za wzbudzenie pasji do odkrywania świata i jego tajemnic. Oglądając telewizję ze swoimi dziećmi, pewnego dnia Alberta Barille bardzo zasmuciło, że w telewizji nie ma mądrych bajek dla dzieci. Tak powstała kolekcja filmów z serii „Było sobie...”.

Bajki te opowiadają w fascynujący sposób o ludzkim organizmie, zagadnieniach historii, astronomii, geografii i ekologii, stały się popularne w ponad 140 krajach świata. Dlaczego? Ponieważ ich autor wierzył, że dzieci rozumieją więcej niż nam się wydaje. Należy je traktować poważnie i dać im odpowiednie narzędzia, dzięki którym mogą odkrywać świat, rozbudzać pasję i rozwijać się.

Dzięki rekonstrukcji serii w HD, kolejne pokolenie będzie miało możliwość przekonać, że wiedza i nauka to przede wszystkim pasja i świetna zabawa. Dzieci, które po raz pierwszy oglądały serial „Było sobie życie” w 1986 roku, są już dorosłe i będą mogły podzielić się tym wspaniałym doświadczeniem, jakim jest serial, ze swoimi dziećmi.

Serial animowany autorstwa Alberta Barillé prezentujący, w przystępnej dla najmłodszych formie, historię świata i człowieka. W każdym z prezentowanych okresów historycznych pojawia się grupa tych samych bohaterów, z charakterystycznym brodatym Mistrzem na czele, której życie wtopione jest w szerszy obraz historii - zachodzących na świecie przemian, najważniejszych wydarzeń, wojen, bitew. W ten sposób prezentowana jest historia ludzi od czasów prehistorycznych aż do czasów dzisiejszych.

Serial animowany Alberta Barillé, opowiadający dzieje najsłynniejszych odkrywców i podróżników w historii świata. Młody widz dowie się, kim byli m.in. Aleksander Wielki, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci, Ferdynand Magellan czy David Livingstone, pozna trasy ich wędrówek i tereny, które odkryli lub podbili.

Mistrz przekazuje swoim podopiecznym wiedzę na temat największych odkryć, które zmieniły oblicze świata.

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button