Filia nr 8 – Mediateka po raz kolejny już przygotowała bogatą ofertę zajęć wakacyjnych, skierowaną do dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, podczas których wykorzystywane były najnowsze technologie. Dzieci miały możliwość poznać i zaprzyjaźnić się z Photonem – niezwykłym robotem i niepozornym gadżetem, który w bardzo prosty sposób uczy dzieci programowania oraz logicznego myślenia. Robot ma wiele możliwości, może wykrywać przeszkody, wyczuwać dotyk, reagować na dźwięk oraz podać kolor podłoża, po którym jeździ, a przede wszystkim potrafi się przemieszczać. Można nim sterować za pomocą urządzenia mobilnego, smartfonu lub tabletu. Tego samego, na którym zainstalowana jest aplikacja.
        Kolejne ciekawe zajęcia związane były z grą hybrydową Scottie Go! Jest to innowacyjne połączenie multimedialnej aplikacji edukacyjnej na urządzenia mobilne i realnych klocków do sterowania bohaterem. Starannie zaprojektowane środowisko gry stopniowo wprowadza użytkowników w świat programowania i rozwijają intuicję algorytmiczną. Dzięki grze dzieci doskonalą umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, uczą się rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie. 
        Ponadto na dzieci czekał również szereg zajęć manualno-artystycznych, takich jak ,,Malowane na szkle’’, podczas których uczestnicy, używając specjalnych markerów, kolorowali szklane ściany Mediateki. Odbywały się także zajęcia, pozwalające zgłębiać tajniki japońskiej sztuki origami, czyli niezwykłego świata składania papieru, gdzie tworzono różnorodne przedmioty i postaci. Dzieci chętnie uczestniczyły również w zajęciach z cyklu ,,Rusz głową…bądź eko”, w trakcie których wykorzystywali odzyskane styropianowe pojemniki po zupach, aby stworzyć z nich piękne doniczki.
        Wszystkie wakacyjne zajęcia, odbywające się w Mediatece, cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

 

 

wakacje 2018