logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 29 czerwca 2019 r. zmarł przyjaciel Biblioteki - Mirosław Biedruna.

 

Mirosław Biedruna (1941-2019).

           Był społecznikiem, melomanem, gawędziarzem, "człowiekiem orkiestrą". Urodził się w sierpniu 1941 r. w Warszawie. Jego pierwsze lata życia naznaczyło piętno wojny i okupacji, w tym Powstania Warszawskiego, po którym wraz z rodziną został wysiedlony z rodzinnego, zniszczonego miasta. W 1969 r. osiedlił się w Kozienicach.

           Przez całe dorosłe życie bardzo mocno zaangażowany był w działalność społeczną i kulturalną. Należał i działał m.in. w: Klubie Inteligencji Katolickiej, Stowarzyszeniu „PAX”, czy Polskim Związku Wędkarskim. W 1980 r. wstąpił do Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej, w którym aktywnie działał do ostatniego dnia życia, początkowo w Komisji Rewizyjnej, następnie od 1985 r. przez 15 lat był wiceprzewodniczącym zarządu TMZK, przez kilka ostatnich lat ponownie zasiadał w Komisji Rewizyjnej. W ramach swojej działalności, zwłaszcza w PAX, przyczynił się do organizacji niezliczonych wydarzeń kulturalnych na terenie gminy Kozienice. To dzięki Niemu Kozieniczanie mogli uczestniczyć w pierwszych „Dniach Puszczy”, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, prelekcjach i sesjach popularno-naukowych, plenerach rzeźbiarskich, wystawach, konkursach i koncertach. W latach 2011-2017 prowadził w Bibliotece kameralne wieczory muzyczne "Zaczarowany świat operetki", podczas których w gronie wielbicieli popularyzował muzykę lekką. Na swoim koncie ma kilkanaście artykułów popularno-naukowych o tematyce regionalnej, jest również autorem powieści historycznej „Odyseja Franka Mazura, czyli z Pionek do Kozienic podróż z przeszkodami", a także współautorem publikacji pt. „50 lat Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej”. Przed przejściem na emeryturę był wieloletnim pracownikiem Urzędu Miejskiego w Kozienicach.

          Ostatnie pożegnanie Mirosława Biedruny nastąpi 3 lipca br. podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele pw. Świętego Krzyża w Kozienicach, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym w Kozienicach.

 

 

biedruna mirosław

 

 

 

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button