1 grudnia 2016 r. na zajęciach w Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice gościliśmy pieciolatki z Publicznego Przedszkola Nr 5 w Kozienicach pod opieką P. Małgorzaty Łukiewicz.
      Dla większości maluchów była to pierwsza wizyta w bibliotece. Tematem spotkania było zapoznanie naszych miłych gości z biblioteką. Dzieciaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Dowiedziały się także, jakie są zasady korzystania z biblioteki i jak wyglada karta biblioteczna oraz jak należy szanować książki.
      Maluchom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Z zaciekawieniem wysłuchały też opowiadania ,,Krówka Malwinka" i odgadywały zagadki. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, a także przybliżają literaturę dziecięcą.
Maluchy żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. Pani Małgosia wypożyczyła kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu, a każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki.
Spotkania odbyły się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze.

A. G.

 

przedsz jan 2016

 

 

zdjecie0000...
zdjecie00004 zdjecie00004
zdjecie0000...
zdjecie00003 zdjecie00003
zdjecie0000...
zdjecie00002 zdjecie00002