Dnia 23 lutego 2017 r. oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice miał przyjemność gościć przeurocze maluchy ,,Słoneczka" i ,,Motylki" z PP Nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach – Oddział w Ogrodzie Jordanowskim. Przedszkolaki przyszły z opiekunami: P. Małgorzatą Kowalik i P. Patrycją Kryczka.
      Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego też podziwiały wszystko i interesowały się zarówno książkami jak i zabawkami znajdującymi się w oddziale dla dzieci.
      Maluszki dowiedziały się, jak można się zapisać do biblioteki i korzystać z jej usług. Spotkanie nie mogło się oczywiście odbyć bez książek i głośnego czytania. Maluchy wysłuchały wiersza J. Brzechwy pt. „Kwoka”, a następnie kolorowały obrazki. Z dużym zainteresowaniem przeglądały kolorowe książeczki: pluszowe, grające, z puzzlami oraz z przestrzennymi ilustracjami. Przedszkolaki żegnając się z nami obiecały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczyć książki. Trzymamy za słowo!
      Nie podlega dyskusji, że trzeba w małym dziecku zaszczepić nawyk obcowania z tradycyjną książką. Bibliotekarze bardzo dziekują wszystkim wychowawcom Publicznego Przedszkola Nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach za to, że którzy odwiedzają z dziećmi naszą placówkę.

A. G.

 

 

przedszkole ogrodek jorda