W dniu 4 kwietnia 2017 r., dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Kozienicach, wraz z opiekunkami, odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w książnicy dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich oddział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W trakcie spotkania, pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę D. Kozioł pt: „Krówka Malwinka”, a przesympatyczna bohaterka, morał i ilustracje podbiły serca najmłodszych czytelników.
      Dalsza część spotkania upłynąła w kozienickiej bibliotece pod znakiem legendy o początkach rzeki Wisły. Dzieci poznały wzruszającą historię królewny Wisełki, która musiała dokonać wyboru, od którego zależał los jej ludu i całej krainy...
      Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki, a każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i balonikiem z logo Biblioteki otrzymanym na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

A. G.

 

 

 

teczowe nutki kwiecien