Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice - Oddział dla dzieci serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, dnia 6 października 2017 r. o godz. 11.30 w Sali Kameralnej CKA (ul. warszawska 29).

 

 

Agnieszka Frączek 2017

 

 

Autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. Doktor habilitowana nauk humanistycznych, praktykująca (i teoretyzująca) leksykograf. Choć pewnie trudno w to uwierzyć, jej pasją są słowniki polsko-niemieckie – te najstarsze, często ponadtrzystuletnie, bada i opisuje, a te najnowsze współtworzy. 
Wykłada wiedzę o języku. Na Uniwersytecie Warszawskim robi to całkiem poważnie, a w książkach dla młodych czytelników – całkiem niepoważnie. W salach wykładowych mówi o języku niemieckim, w książkach dla dzieci popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.
Choć jest urodzoną warszawianką, kiedy tylko może – niezależnie od pory roku czy pogody – ucieka z miasta. Ucieka razem z mężem, córką i zwierzyńcem, czyli wyżlicą Lotką i czterema przygarniętymi kotami. 
Tak, tak, czterema. Ale kiedy ktoś pyta: „Ojej! Naprawdę masz aż cztery koty?!”, odpowiada: „Nie. Tylko cztery.” Bo zwierząt wciąż jej mało...

 

źródło:http://www.zielonasowa.pl/autor-agnieszka_fraczek.html