Od kilku lat Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice prowadzi spotkania pod hasłem: ,,Bibliotekarz w przedszkolu". Raz w miesiącu ustalonego wcześniej dnia bibliotekarka odwiedza dzieci z pobliskich przedszkoli. Czytamy bajki, wiersze, zagadki i wspólnie się bawimy.

       W październiku 2018 r. bibliotekarka odwiedziła ,,Tygryski" najstarszą grupę dzieci z PP Nr 4 w Kozienicach, której opiekunami są: P. Elżbieta Kalinkowska i Anna Fiołna.
       Podczas spotkania bibliotekarka zaprezentowała dzieciom najciekawsze woluminy ze zbiorów biblioteki dla dzieci, opowiedziała o książkach, które znajdują się w naszej placówce, a także jak należy szanować książki. Mali słuchacze z niezwykłą uwagą i w skupieniu wysłuchali opowiadania o wilku i kurce. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki i bajkową kolorowankę do pokolorowania.
       W dniu 15 listopada 2018 r. bibliotekarka z Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice po raz drugi zawitała do Publicznego Przedszkola nr 4 w Kozienicach. W spotkaniu pt. ,,Pod piracką banderą" uczestniczyły 6 latki z tej placówki. Mali goście, wykorzystując wyobraźnię, moc zgromadzonych rekwizytów i pirackie czapki, przenieśli się na Wyspę Piratów. Dzieci z ilustracji książkowych poznały strój piratów czyli rabusi, którzy napadali i grabili handlowe statki wiozące towary z krajów odkrytych przez Krzysztofa Kolumba.        
       Przedszkolaki wysłuchały pełnego humoru opowiadania o przygodach pirata Maciusia, a w prowadzeniu zajęć pani Ani pomagali piraccy kapitanowie. ,,Tygryski"- w dalszej części spotkania majtkowie razem z kapitanem, pod piracką banderą i z mapą w ręku, udali się na wyspę, by poszukać skarbu. Największą radość sprawiło odnalezienie go, a były to drewniane skrzynie wypełniona cukierkami. Kolejne spotkanie w grudniu. Ahoj przygodo, ahoj!

       Przedszkolaki małe słodziaki zawsze są zainteresowane spotkaniami z książką a my - bibliotekarze cieszymy się z tak miłych spotkań. Do zobaczenia!

 

A. G.

 

 

bibl w przedsz jesien2018 cz1

 

bibl w przedsz jesien2018 cz2

 

bibl w przedsz jesien2018 cz3