W związku z nadchodzącymi świętami ( 2 maja – Święto Flagi, 3 maja- Święto Konstytucji 3 Maja) realzowany jest cykl #tydzieńpatriotyzmu. W ramach tej akcji publikowane są słuchowiska z książki pt. „Nasza Paczka i niepodległość” Zofii Staneckiej z ilustracjami Daniela de Latour’ego, „Kto ty jesteś? - Polak mały! - Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”. Każdy z powyższych utworów zawiera w sobie ducha patriotyzmu.
           Cykl ten ma za zadanie poprzez zabawę nauczyć dzieci miłości do swojego kraju.
          Biblioteka cyklem #tydzieńpatriotyzmu pragnie przekazać podstawową wiedzę o polskich symbolach narodowych i budowaniu tożsamości narodowej. Dążymy do tego, aby mały obywatel znał GODŁO POLSKI, FLAGĘ POLSKI ORAZ HYMN NARODOWY. Poprzez wprowadzenie dzieci w świat solidarności, altruizmu, ofiarności chcemy wzmocnić miłość do Ojczyzny i szacunek do symboli narodowych.
          Cykl #tydzieńpatriotyzmu, #bibliotekarzczytadzieciom ma na celu promowanie i popularyzowanie wartości patriotycznych i obywatelskich. Dzisiaj to jest wywieszenie flagi, ale dawniej było to oddanie życia za wolność.
         Każdy powinien wiedzieć, że ŚWIĘTO KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA to najstarsze polskie święto narodowe, a ustanowiona tego dnia konstytucja, była pierwszą w Europie, a drugą, po amerykańskiej na świecie.

 

E.S. (2020 r.)

 

tydzien patriotyzmu 2020