11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. Działo się tak w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”

Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach.

Również w tym roku każdy z nas będzie mógł zaakcentować swój udział w Narodowym Święcie Niepodległości biorąc udział w kolejnej już akcji „Niepodległa do hymnu”, w ramach której 11 listopada w samo południe wspólnie zaśpiewamy Hymn Państwowy. Jak podkreślają organizatorzy akcji: "Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego". Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie.

 

 

Niepodległa do hymnu