logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice
zaprasza na spotkania 
Dyskusyjnego Klubu Książki

 

 

Dyskusyjny Klub Książki jest projektem adresowanym do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik Biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.

Instytut Książki opracował model prowadzenia klubów w Bibliotekach w Polsce w oparciu o wzorce angielskie – w Wielkiej Brytanii Kluby istnieją od 1926 r. i są niezwykle istotnym elementem życia literackiego, mają wpływ na rynek książki, w tym na najważniejsze nagrody literackie, a nawet nakłady książek.

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki "Tu Czytamy!", objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Działalność Klubów koordynowana jest w każdym województwie przez biblioteki wojewódzkie. Ich zadaniem jest dostarczenie bibliotekom książek oraz przygotowanych przez Instytut Książki materiałów promocyjnych (plakaty klubów, ulotki i naklejki zamieszczane w książkach czytanych w klubach).

Celem projektu jest dowartościowanie środowisk ludzi czytających, popularyzacja książki, szeroko pojęta promocja czytelnictwa, kształtowanie postaw czytelniczych.

Drogi czytelniku, jeśli lubisz czytać, rozmawiać o książkach, poznawać nowych ludzi i spędzać czas w miłej atmosferze, zostań uczestnikiem spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK).

Uczestnicy otrzymują do przeczytania książkę, która będzie omawiana na kolejnym spotkaniu.

W Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice przy ul. J. Kochanowskiego 22 ( Bibliotece Głównej) działają dwa Dyskusyjne Kluby Książki. Spotkania DKK odbywają się w pierwszą środę i pierwszy piątek miesiąca w Czytelni Biblioteki.
Dwa kolejne DKK działają na terenie naszych Filii - Filii Nr 2 w Brzeźnicy i Filii Nr 6 w Ryczywole (Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki).
Każdy uczestnik Dyskusyjnych Spotkań ma możliwość dzielenia się wrażeniami z przeczytanych lektur. Serdecznie Zapraszamy!

Spearhead Facebook Like Button.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button