Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice
zaprasza na spotkania 
Dyskusyjnego Klubu Książki

 

 dkk logo

 

 

Dyskusyjny Klub Książki jest projektem adresowanym do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik Biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.
Instytut Książki opracował model prowadzenia klubów w Bibliotekach w Polsce w oparciu o wzorce angielskie – w Wielkiej Brytanii Kluby istnieją od 1926 r. i są niezwykle istotnym elementem życia literackiego, mają wpływ na rynek książki, w tym na najważniejsze nagrody literackie, a nawet nakłady książek.
Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki "Tu Czytamy!", objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Działalność Klubów koordynowana jest w każdym województwie przez biblioteki wojewódzkie. Ich zadaniem jest dostarczenie bibliotekom książek oraz przygotowanych przez Instytut Książki materiałów promocyjnych (plakaty klubów, ulotki i naklejki zamieszczane w książkach czytanych w klubach).
Celem projektu jest dowartościowanie środowisk ludzi czytających, popularyzacja książki, szeroko pojęta promocja czytelnictwa, kształtowanie postaw czytelniczych.

Uczestnicy otrzymują do przeczytania książkę, która będzie omawiana na kolejnym spotkaniu.

 

Dlaczego warto dołączyć do Dyskusyjnego Klubu Książki:

● Czytasz rzeczy, po które pewnie nigdy byś nie sięgnął. W ten sposób poszerzasz horyzonty.

● Poznajesz nowych ludzi. Warunek konieczny: nie zabieraj ze sobą całej swojej paczki. Im więcej osób o podobnych poglądach, tym mniejsze szanse na inspirujące dyskusje.

● Przez niektóre lektury warto przejść zbiorowo. Zwłaszcza te trudne, które wymagają analizy treści czy merytorycznego przygotowania.

● Ćwiczysz sztukę rozmowy. Przeczytałaś(łeś) zadaną lekturę? Masz więc wystarczającą wiedzę, by trenować wypowiedzi publiczne w bezpiecznym środowisku.

 Drogi czytelniku, jeśli lubisz czytać, rozmawiać o książkach, poznawać nowych ludzi i spędzać czas w miłej atmosferze, zostań uczestnikiem spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK).

 

W Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice przy ul. J. Kochanowskiego 22 ( Bibliotece Głównej) działają dwa Dyskusyjne Kluby Książki. Spotkania DKK odbywają się w pierwszą środę i pierwszy piątek miesiąca w Czytelni Biblioteki.
Dwa kolejne DKK działają na terenie naszych Filii - Filii Nr 2 w Brzeźnicy i Filii Nr 6 w Ryczywole (Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki).
Każdy uczestnik Dyskusyjnych Spotkań ma możliwość dzielenia się wrażeniami z przeczytanych lektur. Serdecznie Zapraszamy!

 

 

   dkk 2 grupa    dkk 1 grupa