logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

Filia nr 6 w Ryczywole

Ryczywół, ul. Osiedlowa 5
tel. (48) 623 73 36
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fanpage na facebooku

 

godziny otwarcia wywieszka

Obsługa: 

Beata Bogumił
 - starszy bibliotekarz   

 

Oferujemy bezpłatny dostęp do elektronicznej bazy książek Ibuk Libra, profesjonalnych kursów językowych i specjalistycznych Fumedia.

 

Filia nr 6 ...
Filia nr 6 w Ryczywole
Filia nr 6 ...
Filia nr 6 w Ryczywole
Filia nr 6 ...
Filia nr 6 w Ryczywole
Filia nr 6 ...
Filia nr 6 w Ryczywole
Filia nr 6 ...
Filia nr 6 w Ryczywole
Filia nr 6 ...
Filia nr 6 w Ryczywole
         


Zapraszamy do Pracowni Orange w godzinach pracy biblioteki:

       Biblioteka w Ryczywole powstała 1949 r. jako filia Gromadzkiej Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi. Zaczęła swą działalność od 200 woluminów i niewielkiego pomieszczenia, które znajdowało się w szkole. Od początku powstania biblioteka była przenoszona 5 razy, jednak zawsze były to pomieszczenia małe, zimne i bez sanitariatów. Dopiero 2008 r. przy zaangażowaniu radnego Zenona Ośki i tutejszych mieszkańców, oraz dzięki przychylności władz Gminy Kozienice, placówka została przeniesiona do przestronnego, jasnego i widnego pomieszczenia o pow. 86 m2.
       
Filia zlokalizowana jest w pawilonie usługowym na terenie osiedla zamieszkałego głównie przez pracowników zespołu szklarni. W sąsiedztwie znajduje się sklep spożywczy i agencja pocztowa. Biblioteką do momentu odejścia na emeryturę w lipcu 2014 roku kierowała pani Krystyna Pszczółkowska, obecnie pracuje w niej pani Beata Bogumił.

Stan księgozbioru na dzień 31.12.2017 r. wynosi 5114 woluminów. Oprócz książek placówka oferuje czasopisma: Hobby, Mały Artysta, Newsweek Polska, Poradnik Domowy, Gala, Naj Magazyn, Zwierciadło, Viktor, OKO (Obiektywny Kozienicki Obserwator), Nasz Powiat. Czytelnicy mogą z nich korzystać na miejscu oraz wypożyczać do domu. Placówka zapewnia czytelnikom wolny dostęp do półek z księgozbiorem. Z biblioteki najczęściej korzystają dzieci i młodzież oraz osoby przebywające na tym terenie czasowo.

Filia udostępnia czytelnikom cztery stanowiska komputerowe z internetem. Za niewielką odpłatnością można skorzystać z ksero, skanera i drukarki.