Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Kozienicach ma kolejne propozycje dla aktywnych turystów. W sobotę 26 września 2020 r. proponuje udział w marszach na orientacje na Królewskich Źródłach lub udział w rajdzie z cyklu "Razem na szlaku", który dotrze na obrzeża Gór Świętokrzyskich.

 

1. Rajd z cyklu "Razem na szlaku". Przewiduje odwiedziny trzech bardzo interesujących miejsc. Na początek zwiedzanie rezerwatu geologicznego "Gagaty Sołtykowskie", w którym są zachowane tropy dinozaurów (przejście ok. 2 km). Następnie przejazd do Niekłania Wielkiego i przejście do rezerwatu "Piekło pod Niekłaniem" z niespotykanymi w naszych okolicach grzybami skalnymi (przejście ok. 4 km). Na koniec odwiedziny oddziału Narodowego Muzeum Techniki w Chlewiskach. W zabytkowej hucie żelaza, oprócz unikatowych urządzeń hutniczych, znajduje się również bardzo duża kolekcja polskich samochodów z XX wieku, w tym wiele niespotykanych prototypów, oraz motocykli i obrabiarek.

Zgłoszenia do 24 września (czwartek).

Wpisowe: 10 zł - członkowie PTTK, 15 zł - posiadacze Kozienickiej Karty Mieszkańca, 20 zł - pozostali uczestnicy.

Szczegóły w REGULAMINIE

2. Marsz na orientację (organizator Oddział PTTK Łucznik w Radomiu) - PTTK Odział w Kozienicach organizuje wyjazd autokarem, możliwość wyboru trzech wariantów tras (początkujący, niezaawansowani, średnio zaawansowani).

Wpisowe: 20 zł - członkowie PTTK, 25 zł - pozostali uczestnicy

Świadczenia:

  • Dyplomy dla trzech najlepszych drużyn w każdej kategorii.

  • Okolicznościowa naklejka.

  • Komplet map dla każdego uczestnika.

  • Potwierdzenie punktów do OInO oraz OTP.

  • transport autokarem z Kozienic na Królewskie Źródła i z powrotem

Zgłoszenia do 21 września. W zgłoszeniu należy podać skład zespołu (2-3 osobowe) oraz wybraną kategorię.

 

 

pttk