logo


Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice 

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego 
BIBLIOTEKA POWIATOWA dla POWIATU KOZIENICKIEGO

 

mod_koha


SZUKAJ W ZBIORACH BIBLIOTEKI

Biblioteka Publiczna Gminy Gniewoszów

ul. M. Konopnickiej 19
26-920 Gniewoszów
tel.(48) 621 50 90


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bibliotekarz:

Paula Stępień

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek -      7.30 - 15.30
wtorek -               8.00 - 16.00
środa -                 7.30 - 15.30
czwartek -           7.30 - 15.30
piątek -                7.30 - 15.30

 

Pierwszym kierownikiem i założycielem powstałej 30.11.1947 roku Gminnej Biblioteki Publicznej w Gniewoszowie, jak również organizatorem bibliotek w Sarnowie i Wysokim Kole, we wszystkich sołectwach gminy po podziale administracyjnym kraju, był Zbigniew Rybicki. Ten społecznik, członek OSP z przeszłością partyzancką, był bibliotekarzem jak jego ojciec Jan Rybicki - nauczyciel i kierownik gniewoszowskiej szkoły i później córka Maria - absolwentka filologii rosyjskiej.
Zbigniew Rybicki to także autor wspomnień i kroniki gniewoszowskiej biblioteki, która pod jego kierunkiem upowszechniała literaturę, ale i fotografię (Koło Fotografii), pszczelarstwo (Koło Pszczelarzy), sztukę - malarstwo i muzykę.
Obecnie biblioteka prowadzi działalność w lokalu mieszczącym się w starym skrzydle budynku szkoły przy ulicy Marii Konopnickiej 19, posiadającym osobne wejście.
Ważnym elementem usług świadczonych przez bibliotekę jest bezpłatny i powszechny dostęp do internetu. Biblioteka posiada trzy stanowiska komputerowe, które cieszą się dużym powodzeniem.