Kozienice stanowią nowoczesne centrum wypoczynkowo-rekreacyjne.Nie brakuje tu miejsc do czynnego wypoczynku.

Wszystkich, którzy lubią sport i preferują aktywnie spędzać czas zaprasza Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Oprócz hali sportowej i stadionu na którym odbywają się liczne zawody krajowe i międzynarodowe,doskonałą formę relaksu przede wszystkim gwarantuje znajdująca się w Kozienicach kryta pływalnia „DELFIN”. Nowoczesny obiekt sportowy posiada:

  • basen sportowy przystosowany do zawodów 25x16 m
  • basen rekreacyjny ze 104-metrową rurą do zjeżdżania
  • stacje do masażu nadwodnego i podwodnego
  • mały basen i zjeżdżalnia dla dzieci

Oprócz części basenowej w objekcie przy ul. Legionów jest Centrum Odnowy Biologicznej, które posiada saunę z koloroterapią, łaźnię fińską i basen do hydromasażu. Od czerwca 2010 roku na terenie krytej pływalni "DELFIN" została otworzona tężnia solna. Przebywając w sali tężni przez 45 minut wchłaniamy dawkę jodu jakbyśmy przebywali nad morzem przez trzy dni, kiedy w powietrzu znajduje się zwiększona ilość jodu. Specyficzny mikroklimat uzyskiwany w pomieszczeniu w pełni umożliwia wykorzystanie wszystkich mikroelementów obecnych w powietrzu. W budynku pływalni funkcjonuje również fitness klub z siłownią i salą do areobiku. Można korzystać także z usytuowanych obok pływalni dwóch boisk do plażowej piłki siatkowej.
Zimą czynne jest sztuczne lodowisko o wymiarach 30 m x 30 m, ogrodzone i oświetlone z wypożyczalnią łyżew.

kryta20pływalnia20delfin1

lodowisko1

Ośrodek20Wypoczynku20Świątecznego1

W okresie letnim na wczasowiczów czeka dobrze wyposażony Ośrodek Rekreacji. Pensjonat dysponuje 80 miejscami noclegowymi, salą konferencyjno-bankietową - 100 miejsc, domkami campingowymi - 286 miejsc, polem namiotowym - 150 miejsc. Warto skorzystać przy ładnej pogodzie z wypożyczalni sprzętu wodnego. Po Jeziorze Kozienickim można popływać rowerem wodnym, kajakiem, istnieje tu w sezonie letnim strzeżone kąpielisko. Do dyspozycji są także korty tenisowe, a w letnie wieczory można uczestniczyć w imprezach i koncertach organizowanych w amfiteatrze.

Jez.20Kozienickie201

W nim to każdego roku organizowany jest w Kozienicach Festiwal im. Bogusława Klimczuka. Festiwal poza tym, że przypomina legendarne piosenki Bogusława Klimczuka w wykonaniu sław polskiej estrady, promuje również, a może przede wszystkim młode talenty. Jest także konkursem dla młodych piosenkarzy, wykonujących kompozycje Klimczuka.

Wydział Rekreacji i Turystyki
Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu
ul. Boh. Studzianek 30
26-900 Kozienice
tel./fax (48) 614 64 83
kierownik Leszek Wojtyna

Pensjonat
recepcja tel. (48) 614 60 91

Więcej informacji w poniższym linku:

http://www.kozienice.pl/strona-251-turystyka_i_rekreacja.html