Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Kody do IBUK Libra, Empik GO oraz Heliona dostępne w Bibliotece

 

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego nawiązała współpracę z dwoma partnerami – IBUK Libra i Empik GO w zakresie dostępu do elektronicznych wydawnictw.

 
Dostęp do zasobów IBUK Libra i Empik GO mają tylko osoby zarejestrowane w systemie bibliotecznym naszej Biblioteki i posiadające ważną Kartę Czytelnika.
 

Poniżej zasady korzystania z kodów:

 

IBUK Libra

 

Dostęp do zasobów IBUK Libra mają tylko osoby zarejestrowane w systemie bibliotecznym naszej Biblioteki.

 

Kod można otrzymać w Wypożyczalni lub e-mailem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Należy podać imię i nazwisko oraz numer Karty Czytelnika.

 

Wydawany jest jeden kod rocznie, niezależnie kiedy Czytelnik go otrzyma, będzie mógł korzystać z literatury do dnia 24 grudnia 2023 roku.

 

Każdy Czytelnik w ramach umowy ma dostęp do zbioru 2361 książek (poniżej lista). Jedynym ograniczeniem jest możliwość czytania jednej książki przez pięciu czytelników jednocześnie. Szósty i kolejny Czytelnik po próbie otwarcia tej samej publikacji ujrzy komunikat, że w tej chwili wszystkie dostępy są zajęte. Nie ma niebezpieczeństwa, że ktoś zablokuje dostęp na stałe, ponieważ w przypadku braku aktywności czytelnika podczas sesji, system najpierw zapyta go czy będzie jeszcze czytać daną publikację, a jeśli nie uzyska odpowiedzi, wyloguje Czytelnika automatycznie. Oczywiście po odświeżeniu sesji można wrócić do czytanej książki.

 

W ofercie IBUK Libra nie ma audiobooków.

 

W przypadku zagubienia Czytelnik nie otrzymuje drugiego kodu.

 

W razie problemów z korzystaniem z kodów IBUK Libra, należy skontaktować się drogą elektroniczną przez formularz „ Zgłoś problem”. Formularz ten jest dostępny na dole strony serwisu IBUK Libra w sekcji „ Wsparcie”.

 

Lista dostępnych publikacji

 

https://libra.ibuk.pl

 

 

Empik GO

 

Dostęp do zasobów Empik GO mają tylko osoby zarejestrowane w systemie bibliotecznym naszej Biblioteki.

 

Kody wydawane będą jedynie Czytelnikom pełnoletnim, ponieważ w ramach serwisu Empik GO publikowane są także treści przeznaczone dla osób dorosłych.

 

Użytkownik może korzystać tylko z jednego sprzętu i kodu. Kody są ważne 30 dni od daty ich aktywacji - ważność jest widoczna na nośniku zawierającym kod.

 

Zawartość katalogów udostępnionych przez Empik GO jest zmienna, w związku z umową z danym wydawnictwem.

 

Kod można otrzymać w Wypożyczalni lub e-mailem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Należy podać imię i nazwisko oraz numer Karty Czytelnika.

 

Nie istnieje podział na pakiet biblioteczny i indywidualny – każdy Czytelnik otrzymuje pełny dostęp do Empik GO.

 

W razie problemów w korzystaniu z kodów Empik Go, prosimy o kontakt na infolinii pod numerem + 48 22 462 72 50.

 

https://www.empik.com/go

 

HELION

Dostęp do zasobów Helionu mają tylko osoby zarejestrowane jako Czytelnicy naszej Biblioteki.
Katalog tego portalu zawiera książki naukowe oraz beletrystykę.
Kod Helionu można otrzymać w Wypożyczalni lub e-mailem.  Należy podać numer Karty Czytelnika oraz swoje imię i nazwisko. Zamówienie przesyłamy na adres:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
 
Poza współpracą z IBUK Libra, Helionem i Empik GO, kontynuujemy współpracę z Legimi. Zapraszamy po kody!

Szukaj na stronie