Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Od kilku miesięcy wspieramy uchodźców z Ukrainy m.in. poprzez dystrybucję książek przeznaczonych dla czytelników pochodzących z tego kraju. Pierwsze tego typu działania podjęliśmy w kwietniu wspólnie z Instytutem Książki, który przekazał 1356 egz. publikacji w języku ukraińskim dla dzieci i młodzieży na rzecz bibliotek publicznych województwa mazowieckiego. Trafiły one wówczas zarówno do dużych bibliotek dzielnicowych Warszawy, jak i do mniejszych placówek bibliotecznych na Mazowszu.

 

 DSC2149   DSC2159   DSC2168 

 

Kolejnej inicjatywie o podobnym charakterze patronowała Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, która przekazała bibliotekom mazowieckim ponad 2000 egz. publikacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wsparcie zaoferowały również niektóre wydawnictwa – Egmont przekazał nam ponad 200 egz. komiksu Kajko i Kokosz, a wydawnictwo Tatarak zaoferowało 100 egz. książeczki Bardzo głodna gąsienica – oba tytuły w wersji tłumaczonej na język ukraiński. Warto również wspomnieć o akcji realizowanej we współpracy z dynamicznie działającą organizacją pozarządową – Federacją Mazowia, która zaoferowała bibliotekom mazowieckim ponad tonę książek w języku ukraińskim.

 

DSC 0237pn  DSC 0248pn  DSC 0281pn 

 

Ostatni projekt tego typu realizujemy ponownie z Instytutem Książki oraz z zaprzyjaźnionymi bibliotekami z Radomia, Płocka, Ostrołęki i Siedlec, które przed reformą samorządową miały status bibliotek wojewódzkich. Do naszej biblioteki dotarło 1600 egz. publikacji dla dzieci. Przekażemy je bibliotekom warszawskim oraz bibliotekom powiatowym sąsiadującym z Warszawą. Prawie 8000 egz. książek trafi natomiast do wspomnianych dużych bibliotek terenowych, które rozprowadzą je wśród mniejszych placówek w obrębie swojego obszaru oddziaływania. Koordynacją działań związanych z realizacją tych przedsięwzięć zajmują się pracownicy Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek.

Szukaj na stronie