Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Drodzy Czytelnicy,

 

w związku z obowiązkiem realizacji postanowień Ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej z dnia 7 października 2022 r. wprowadziliśmy w Bibliotece szereg działań mających na celu ograniczenie zużycia energii od 1 grudnia 2022 r. m.in. poprzez:

 

  • ograniczenie zbędnego oświetlenia pomieszczeń;
  • wymianę źródeł oświetlenia na energooszczędne (zarówno ogólne, jak i punktowe przy stanowiskach czytelniczych);
  • obniżenie temperatury powietrza w Czytelniach. Będzie ona regulowana w zależności od zewnętrznych warunków atmosferycznych;
  • skrócenie czasu pracy Biblioteki - w piątki pracujemy do godz. 16.00;
  • wprowadzenie odrębnych regulacji dla pracowników – dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej;
  • wyłączenie wszelkich (dodatkowych) urządzeń technicznych w budynkach, które mogą niepotrzebnie generować wzrost zapotrzebowania na energię.

 

W związku z powyższym zwracamy się również do Państwa z prośbą o racjonalne korzystanie ze źródeł energii w Bibliotece, tj. niezostawianie ładowarek w gniazdkach, ładowanie urządzeń jedynie w przypadku rozładowania sprzętu, korzystanie z lampek przy stanowisku pracy, itp.

 

Mamy nadzieję, że podjęte działania skutecznie obniżą zużycie energii w Bibliotece bez konieczności dalszych, bardziej radykalnych ograniczeń.

 

Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość.

Szukaj na stronie