Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Zapraszamy do zwiedzenia na co dzień niedostępnej dla czytelników pracowni Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej. Będzie to jedyna okazja do przyjrzenia się procesowi digitalizacji zbiorów.

Dzięki realizacji unijnego projektu powstały nowe przestrzenie do działalności kulturalnej i edukacyjnej na terenie Biblioteki. Budynek tzw. Plomby w pełni zmodernizowano i dostosowano do bieżącego rozwoju wizji technologicznej.

Jednym z nowych pomieszczeń jest pracownia digitalizacji Oddziału Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej. Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa jest tworzona przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy – Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego we współpracy z blisko 80 partnerami. Znajdują się wśród nich m.in. biblioteki publiczne województwa mazowieckiego, warszawskie biblioteki dzielnicowe, muzea, urzędy z terenu Warszawy i Mazowsza, regionalne towarzystwa i ośrodki kultury.

Głównym celem MBC jest stworzenie bezpłatnego dostępu do zdigitalizowanych materiałów bibliotecznych i archiwalnych. Zasób MBC to przede wszystkim materiały ważne dla regionu: varsaviana i mazoviana. Znaczące miejsce zajmuje w nim również dziedzictwo kulturowe. Dużą wagę w procesie digitalizacji przywiązuje się do ochrony zagrożonych zniszczeniem cennych, często unikatowych dokumentów, które udostępniamy czytelnikom.


Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce po Mazowieckiej Bibliotece Cyfrowej prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Charakter spotkania jest dostosowany dla wszystkich grup wiekowych. Spotkanie rozpoczyna się na dziedzińcu Biblioteki na Koszykowej przy recepcji Biblioteki.

Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

dzie unii ekrany 23

Szukaj na stronie