Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Fundacją Twiga, Ośrodkiem Informacji ONZ w Warszawie, Wydawnictwem Timof Comics, Festiwalem Komiksowa Warszawa oraz ADRA Czechy, ADRA Słowenia i ADRA Portugalia zapraszają na wystawę w przestrzeni przy sali konferencyjnej w gmachu im. St. Kierbedziów w terminie od 3 do 31 października 2022 roku.


 
 
wystawa Facebook Event cover
 
 
Wystawa komiksów o tematyce Celów Zrównoważonego Rozwoju składa się z prac młodzieży z Polski, Czech, Słowenii i Portugalii. Prace powstały podczas międzynarodowych warsztatów artystycznych w Sesimbra Natura Park w Portugalii, w ramach międzynarodowego projektu Talking Bubbles International Comics Competition. Tematem przewodnim projektu są współczesne wyzwania, przed którymi stoi świat, takie jak zmiany klimatu, migracje, nierówności, łamanie praw człowieka. Swoje refleksje odnośnie tych tematów młodzież uczestnicząca w projekcie wyrażała właśnie poprzez komiks. W pierwszej części, w każdym państwie projektu, czyli w Polsce, Czechach, Słowenii i Portugalii odbył się konkurs komiksowy, a następnie autorki i autorzy 5 najlepszych prac z każdego państwa zostali zaproszeni na artystyczne warsztaty do Portugalii. Prezentowana wystawa jest właśnie efektem wspólnych rozmów na tematy globalne i wzajemnych artystycznych, międzynarodowych inspiracji. 
 
Wystawie towarzyszy finisaż, który odbędzie się 29 października (sobota) w sali konferencyjnej w gmachu im. St. Kierbedziów w Bibliotece na Koszykowej w Warszawie.
 
Polska edycja Konkursu Komiksowego zorganizowana została przez Fundację Twiga we współpracy z Ośrodkiem Informacji ONZ w Warszawie ONZ UNIC/Warsaw, Wydawnictwem Timof Comics, Festiwalem Komiksowa Warszawa i Biblioteką Publiczną m. st. Warszawy Biblioteką Główną Województwa Mazowieckiego.
 
Projekt Talking Bubbles International Comics Competition jest realizowany przez organizacje: ADRA Czechy, ADRA Słowenia, ADRA Portugalia i Fundacja Twiga przy wsparciu finansowym Erasmus +.
 
 
 Image Image1  Image2  Image3 

Szukaj na stronie