Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

W holu pod zieloną ścianą Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy cieszy oczy wystawa prac sześciu zaprzyjaźnionych ilustratorek: Elżbiety Wasiuczyńskiej, Anny Sędziwy, Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak, Jony Jung, Karin Majdowskiej i Agnieszki Żelewskiej. Wystawa nosi tytuł „W ramki i na ścianę”, a jest to zarazem nazwa sklepu internetowego, w którym można nabyć cuda namalowane przez te artystki.

 

O spontanicznie zawiązanej grupie twórczyń tak pisze Aleksandra Michalska-Szwagierczak:

 

Pomysł na sklep „W ramki i na ścianę” był naturalną konsekwencją spotkań pięciu zaprzyjaźnionych ilustratorek (raz do roku w jakimś miejscu pięknym i zielonym), które miały wspólne pragnienie, aby ich ilustracje towarzyszyły ludziom nie tylko w czytaniu książek, ale również w zwyczajnym życiu.

Sklep został otwarty w 2020 roku i wciąż jest w fazie eksperymentów. Z pewnością jeszcze wiele się w nim zmieni i niejeden pomysł wyjdzie z niego, by zakwitnąć w innych miejscach.

Istnieje teoria, że optymalną liczbą połączonych supermocy, jaka gwarantuje sukces, jest sześć, więc teraz „wramkowych” autorek jest właśnie tyle. A ich sukcesem jest możliwość wspólnych działań i wynikająca z nich naprawdę dobra zabawa.

 


Karin Majdowska1
 Karin Majdowska

Elbieta Wasiuczyska1

Aleksandra Michalska Szwagierczak1

Aleksandra Michalska-Szwagierczak

Agnieszka elewska1

Agnieszka Żelewska

   Elżbieta Wasiuczyńska     

 

25 maja 2023 roku o godz.18:00 będziemy mieli okazję, by spotkać się z Artystkami.

Zapraszamy serdecznie na finisaż, a tymczasem pokazujemy kilka prac, które możemy już teraz oglądać w ramach wystawy.

 

Ewa Gruda

Zespół Współpracy Programowej

Szukaj na stronie