Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Wystawa pt. „Sto lat przyjaznych relacji. 100. rocznica przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Portugalią i Polską (1922-2022)” przedstawia ostatnie sto lat relacji polsko-portugalskich, ale odwołuje się także do ich wielowiekowej tradycji – związki te przed XX wiekiem nie były częste, głównie z uwagi na odległość, ale zawsze charakteryzowały się wzajemną życzliwością, która w okresie późniejszym jeszcze się wzmogła, i to znacznie.

 

 100. rocznica przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Portugalią i Polską (1922-2022) 100. rocznica przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Portugalią i Polską (1922-2022)  Image 1

 

Wystawa jest ilustrowana zdjęciami, z których wiele jest pokazywanych po raz pierwszy. Skupia się na wielu wydarzeniach XX wieku, ale przede wszystkim na przejściu przez neutralną Portugalię podczas II wojny światowej ok. 11-12 tys. polskich uchodźców, wojskowych i cywilnych, także polskich Żydów, uciekających przez niemieckim narodowym socjalizmem, głównie z Francji.

 

 Image 3


Wystawę można oglądać w holu przy Zielonej Ścianie do 28 września.

 

Zapraszamy!

Szukaj na stronie