Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy Onufry Kopczyński życiorys niedokończony zorganizowanej przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

 

 www Kopczynski

 

Prezentowana wystawa przygotowana została przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. Jej kuratorami są Agnieszka Bejnar-Bejnarowicz i Michał Gniadek-Zieliński. Onufry Bronisław Kopczyński (1916-1943) był kompozytorem, poetą i publicystą. Przed wybuchem II wojny światowej należał do liderów Ruchu Narodowo-Radykalnego „Falanga”, w ramach którego stał na czele Polskiej Organizacji Akcji Kulturalnej, był redaktorem miesięcznika „Ruch Kulturalny”. W czasie wojny należał do Konfederacji Narodu, był inicjatorem powołania i pierwszym redaktorem pisma „Sztuka i Naród”. Prezentowana wystawa ukazuje kolejne etapy biografii kompozytora, który nazywany był „Chopinem konspiracji”.

 

Wystawa jest dostępna na parterze budynku Plomby w Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego przy ul. Koszykowej 26/28 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Zapraszamy

Szukaj na stronie