Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Głowna Województwa Mazowieckiego zaprasza 19 grudnia (wtorek) o godz. 18:00 na uroczyste otwarcie wystawy  „Czułość barw. Ilustracje Hanny Grodzkiej-Nowak”.

 

Hanna Grodzka-Nowak ukończyła studia na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się ilustracją, grafiką książkową, malarstwem i projektowaniem wnętrz. Przez dwadzieścia lat była redaktorem artystyczno-graficznym w czasopiśmie „Miś. Przyjaciel Najmłodszych”. Ilustruje książki dla dzieci, jest też autorką kilkuset ilustracji w czasopismach dla młodych. Tworzy ilustracje do dzieł klasyków polskiej literatury: Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Bolesława Leśmiana, Wisławy Szymborskiej. Co roku uczestniczy w krasnobrodzkich plenerach ilustratorów organizowanych od ponad czterdziestu lat przez Marię Grażynę Szpyrę, wieloletnią dyrektorkę Galerii Zamojskiej BWA.

 

Hanna Grodzka-Nowak za swą twórczość otrzymała srebrny medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, jak również inne odznaczenia, w tym dwukrotnie Odznakę Uśmiechniętego Niedźwiadka za najlepszą ilustrację w czasopiśmie „Miś”, przyznawaną przez dzieci. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (w Bratysławie, w Nowym Jorku).

 

Wystawa powstała w 2023 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Jej autorką i kuratorką jest Maria Grażyna Szpyra.

 

Ilustracje Hanny Grodzkiej-Nowak można oglądać już od od 14 grudnia 2023 r. do 5 stycznia 2024 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

[Nota o ilustratorce na podstawie wstępu Marii Grażyny Szpyry do katalogu: Hanna Grodzka-Nowak. Ilustracje. Krasnobród 2023].

 

Ewa Gruda

 

Hania wystawa  Brzechwa Trzy wesoe krasnoludki 1  Dorota Gellner Zamawiamy Alfa 1888 s 63 

Szukaj na stronie