Biblioteka im. Haliny Rudnickiej podlega Muzeum Książki Dziecięcej, działowi specjalnemu i czytelni naukowej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

Kominek i ogród...

...to coś, co wyróżnia naszą bibliotekę. Przed kominkiem stoją fotele, w których można się wygodnie rozsiąść z książką. Ciepła wykładzina oraz niskie stoliki i krzesełka sprzyjają zabawie i lekturze najmłodszych czytelników. Zbiory biblioteczne udostępniamy czytelnikom w głównej sali na parterze, w której znajdują się również stanowiska do pracy. Książki wypożyczamy na miesiąc.

Wokół biblioteki znajduje się ogród, który również służy czytelnikom. Można tu zrelaksować się na leżakach lub usiąść przy stole pod namiotem, skorzystać z dobrodziejstw natury, poczęstować się świeżymi owocami lub... pomóc pielęgnować rośliny czy założyć nowe rabaty w ramach Sąsiedzkiego Ogrodu. Z ogrodu można korzystać w godzinach otwarcia biblioteki.

Stawiamy na lokalną społeczność...

…czyli aktywizujemy okolicznych mieszkańców. W 2020 roku poza standardową działalnością biblioteczną, tj. wypożyczaniem książek, organizowaniem warsztatów, szkoleń i różnych wydarzeń, staliśmy się również częścią sieci MAL – Miejscem Aktywności Lokalnej, do którego tworzenia zapraszamy naszych czytelników, ale nie tylko.  Oznacza to, że chętne osoby mogą z niej korzystać i nieodpłatnie realizować swoje pomysły.  Otworzyliśmy również sąsiedzki punkt wymiany książek i roślin, tzw. roślinochron.

Budynek biblioteki....

...to przedwojenna willa z ogrodem mieszcząca się na Żoliborzu przy ul. Sułkowskiego. Stąd jej zwyczajowa nazwa: biblioteka na Sułkowskiego lub biblioteka w ogrodzie. Biblioteka działa od 1990 roku, wcześniej mieszkała tu Halina Rudnicka, która w testamencie zapisała, by budynek służył czytelnikom. W jednym z pomieszczeń do dzisiaj znajduje się gabinet pisarki, który można zwiedzać.

logo ibby
 

 logo qlturka

 logo ryms

 logo pidd